Příroda na ostrově Usedom Usedom ostrov - Ráj na Baltském moři

+49 38375 244 244

 Usedom Tourismus GmbH

Usedom není jen ostrov s nekonečně bílou pláží, který vypadá jako práškový cukr, ale ostrov pro vysněnou dovolenou. Vnitrozemí ostrova s divokými a romantickými krajinami, klidné zátoky a skryté zákoutí čekají na každého milovníka přírody. Ať už pěšky či na kole – i na podzim a v zimě nabízí ostrov působivé scenérie. Při procházce bukovým lesem či jízda v kočáře přes zasněženou louku. Zelené pláně, dlouhé písečné pláže, útesy a široké duny patří samozřejmě k ostrovu Usedom. Stejnojmenný přírodní park pokrývá 59.000 ha les, luk, polí, vřesovišť. Jezera a moře, Peene a Achterland jsou rájem pro milovníky přírody, jako i duny, močály, velké plochy vod, suchých luk a pastvin, stejně jako rozsáhlé bukové, dubové a pobřežní borové lesy. Tyto aspekty ostrova jsou tak rozmanité jako flóra a fauna.

Ptactvo a jiné zvířata
Usedom je jedním z nejbohatších ptačích oblastí v Německu. Celkově lze říci, zde bylo pozorováno více než 280 druhů., včetně 16 párů orlů, což je naše erbovní zvíře, pod kterým je ostrov znám. Čáp bílý, jeřáby a volavky jsou charakteristické druhy ostrova. Zejména během migrace ptáků, přelétá ostrov desítek tisíc hus, kachen a sluk i lesní ptáků, které sledují pobřeží a ledovcové údolí Odry.

Pozorujte mimořádná zvířata
Vydra má na Usedomě stále své místo. Dokonce i bobr se po dlouhé době usadil na mnoha částech ostrova. Užovka hladká a kuňka ropucha patří mezi raritní a ohrožené druhy na ostrově. Zlatým hřebem pro milovníky zvířat je přírodní rezervace Wockninsees v blízkosti kempu Ückeritz.
Na březích ostrova lze občas pozorovat želvu Evropskou, která žije v tichých pomalu tekoucích vodách na březích jezer, v rybnících, příkopech a ramenech řek. Stále existuje jen pár exemplářů v Německu. Díky odloučení a své rozlehlosti Wockninsee je to ideální místo pro reprodukci želv.
Procházky s průvodcem, na kole nebo dobrodružné výlety, můžete objevovat přírodní krásy Usedomu. Jantarový kámen je zlato Baltského moře, za bouřlivých nocí, pokud máte štěstí, můžete jeden najít podél pláže na Usedomu.

Zurück zur letzten Seite
Nach oben scrollen
© 2016 - Usedom Tourismus GmbH - usedom.de
<